Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urzędy skarbowe na Śląsku otwierają drzwi dla petentów. Dwa dni w tygodniu

Facebook Twitter

Od dziś (22.07.) urzędy skarbowe w województwie śląskim wracają z obsługą bezpośrednią. Obsługa klientów będzie prowadzona przez 2 dni w tygodniu w środy i piątki od 9.00 do 13.00. W pozostałe dni kontakt z urzędami skarbowymi odbywa się poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie.

fot. pixabay - Aymanejed

Obsługa telefoniczna w urzędach realizowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30. Urzędnicy zachęcają do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu. Przypomnijmy obostrzenie wprowadzono w połowie czerwca po tym jak przypadki zakażeń stwierdzono między innymi u pracowników skarbówki w Cieszynie.

Odwiedzając urząd – należy pamiętać!

Dla ograniczenia ryzyka zarażeń obsługa klientów będzie odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W urzędzie może przebywać jednocześnie 2 interesantów.

Podatnicy mogą przebywać wyłącznie w miejscach obsługi klienta. Nie należy poruszać się dowolnie po urzędzie, nie wolno przekraczać miejsc wyznaczonych, należy stosować się do poleceń pracowników Urzędu. Koniecznym staje się zachowanie dystansu 1,5 m. Przy wejściu do urzędu należy zdezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.

Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa (maseczką, szalikiem, apaszką…)

Jeśli sprawa na to pozwala, należy załatwić ją drogą elektroniczną lub pozostawić pismo w przygotowanej skrzynce podawczej. Na piśmie należy wskazać nr telefonu lub adres e-mail, które pozwolą na skontaktowanie się z podatnikiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj