Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustawka pseudokibiców z regionu

Facebook Twitter

Mieszkańcy Rybnika byli w grupie 50 osób zatrzymanych w lesie w Jaworznie. W sobotę (18.01.) w okolicach autostrady A4 policja namierzyła "ustawkę" pseudokibiców. Nie doszło do bójki.

To były osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich. Wylegitymowano mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Mundurowi skontrolowali także ich samochody. 7 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, zatrzymano jeden dowód rejestracyjnych.

Na Śląsku, regionie z wieloma klubami sportowymi i ogromnymi sportowymi tradycjami, niestety istnieją również środowiska pseudokibiców. Pseudokibice uważają się za sympatyków danej drużyny, ale charakter ich działań ma zwykle charakter przestępczy. Z jednej strony stadionowi chuligani dopuszczają się naruszeń prawa na terenach obiektów sportowych i podczas trwania sportowych imprez. Z drugiej strony środowiska pseudokibiców zajmują się również inną działalnością przestępczą, taką jak brutalne pobicia, rozboje, wymuszenia czy handel narkotykami. Pseudokibice nie mogą jednak czuć się bezpiecznie i bezkarnie. W każdej śląskiej komendzie służbę pełnią policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Stróże prawa monitorują i rozpracowują środowiska pseudokibiców. Policyjne ustalenia już wielokrotnie pozwoliły nie tylko na ustalenie sprawców przestępstw, ale również uniemożliwiły realizację zamiarów pseudokibiców. Ponadto podczas regularnie odbywających się na Śląsku sportowych imprez masowych służbę pełni zwiększona liczba policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo nie tylko kibiców, ale również mieszkańców miast, w których odbywają się sportowe wydarzenia.

Tym razem mundurowi z Jaworzna zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców pozyskali informację, że na terenie kompleksu leśnego w dzielnicy Jeleń, kilkadziesiąt metrów od autostrady A4, może dojść do konfrontacji antagonizujących ze sobą grup pseudokibiców. Stróże prawa nie dopuścili do „ustawki”. Dzięki zdecydowanej i sprawnej reakcji policjantów nie doszło do konfrontacji pseudokibiców.

– czytamy na stronie śląskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022