Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ustroń czeka na turystów. Ale pamiętajmy o obostrzeniach!

Facebook Twitter

Przed nami kolejny majowy weekend. Po kilku zimniejszych dniach on zapowiada się, że będzie cieplejszy, a i słonce powinno zza chmur przedzierać.

Zapewne wiele osób wybierze się w Beskidy.

Wszyscy czekamy na gości, na turystów

– mówi Paweł Sztefek, przewodniczący komisji kultury i promocji Rady Miejskiej Ustronia. Miasto, podobnie jak inne miejscowości w ostatnich tygodniach musiało zmieniać plany promocyjne. A gestorzy, hotelarze czy restauratorzy proszą, żeby nie anulować wyjazdów, a jedynie zmieniać terminy rezerwacji.

Góry nie uciekną, Ustroń poczeka – cel był  jasny, by zwrócić uwagę na to, że można dalej przyjeżdżać do Ustronia, ale na przykład zmienić termin pobytu. Co dalej? To jest takie pytanie, na które nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Pod znakiem  zapytania stoją kolejne imprezy, takie sztampowe jak otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego, które zawsze jest końcem czerwca.
 Radio 90: Część miast odwołuje już te letnie wydarzenia, imprezy. Ustroń jeszcze się wstrzymuje?
Dokładnie tak, burmistrz jeszcze nie podjął takiej decyzji co z tym zrobić. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ale czekamy dalej na decyzję władz państwowych.

W tym roku nie odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski w podawaniu baraniny. Ale miasto czeka jeszcze z podjęciem decyzji co do otwarcia sezonu uzdrowiskowego.

Tak czy inaczej, zapraszamy ale przypominamy, że maseczki i bezpieczna odległość cały czas jest obowiązkowa – dodaje Sztefek.

W poprzedni weekend można było zobaczyć najazd turystów, bo też pogoda była odpowiednia ku temu, ale nie możemy zapominać o tym, co musimy przy sobie mieć. Maseczki, odpowiednia odległość, to jeszcze nie ten czas, że możemy poruszać się po Ustroniu czy po innych miejscowościach tak, jakbyśmy chcieli. Było to widać w Ustroniu, było to widać na szlakach, na Czantorii na Polanie Stokłosica bardzo dużo turystów.
Radio 90: Czy jakieś specjalne oferty promocyjne będą dla nich?
Urząd miasta tez pracuje nad kolejną edycją akcji „Wisła-Ustroń zostaję dłużej, dostaję więcej” ona jest w fazie przygotowywania. W poprzednim roku bardzo dużo osób z tego skorzystało.

Wspólna akcja Wisły i Ustronia planowana jest na sezon wakacyjny. W tym roku jednak nie będzie, cieszących się dużą popularnością, przejazdów pociągiem między miejscowościami, ponieważ szlak kolejowy jest w remoncie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj