Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń i Uzdrowisko. Miasto i firma, które muszą działać razem

Facebook Twitter

Duże inwestycje szykują się w Ustroniu. Uzdrowisko Ustroń – przedsiębiorstwo zarządzające sanatoriami i szpitalem chce rozbudować bazę rehabilitacyjną. "Miasto i przedsiębiorstwo choć to dwa podmioty to wspólnie muszą działać dla mieszkańców i kuracjuszy"- słyszymy pod Czantorią.

fot. reumatologiczny.pl

Ustroń odwiedza rocznie około kilkadziesiąt tysięcy osób, które w sanatoriach odzyskują zdrowie. Uzdrowisko to też jeden z największych pracodawców w regionie. Dlatego też naturalnym jest ścisła współpraca między miastem a przedsiębiorstwem, które takie usługi oferuje.

Zarówno miasto będzie korzystało na rozwoju Uzdrowiska, jak i my na rozwoju miasta

– podkreśla w rozmowie z Radiem 90 Wojciech Budzowski, prezes zarządu Uzdrowiska Ustroń. Jednak jak dodaje, trzeba nieco odczarować Ustroń jako miejsca, gdzie na leczenie przyjeżdżają tylko seniorzy.

Wojciech Budzowski: Musimy pójść w trochę innym kierunku, bardziej jakościowego dostarczania usług, zarówno medycznych jak i tych, o których mówiliśmy wspólnie z burmistrzem, czyli związanych z rekreacją, pobytem, sportem, zakwaterowaniem, gastronomią. Tego typu działania przyciągną trochę inny typ gości, klientów do Ustronia (…). Nie zapominamy o korzeniach Ustronia, jako miasta uzdrowiskowego i usługa rehabilitacji dla osób starszych będzie naszym priorytetem, ale chcemy też pokazać że Ustroń może być fantastycznym miejscem dla osób w wieku produkcyjnym 35+, dla całych rodzin, osób zainteresowanych sportem, rekreacją.

Rozwój Uzdrowiska ma polega m.in. na budowie nowych obiektów.

Wojciech Budzowski: Nie możemy zapominać o mieście, a miasto nie może zapominać o nas. To jest partnerstwo i jest deklaracja, by tę współpracę zacieśniać.

Jesteśmy jednym organizmem, mamy wspólną historię i cele na przyszłość

– deklaruje burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Przemysław Korcz: Dzisiaj kuracjusz, turysta, nie przyjeżdża tylko do pięciogwiazdkowego obiektu, ale do pięciogwiazdkowego miasta, wybiera destynację, która oferuje mu nie tylko bazę, ale też cały wachlarz innych usług na wysokim poziomie. Stąd to wspólne mówienie o mieście uzdrowiskowym, które ma stanowić całość. Jedno bez drugiego nie może funkcjonować.

Ale jak zaznacza Korcz, oprócz rozbudowy bazy turystycznej i rehabilitacyjnej dla turystów, ważnym jest również przekonanie mieszkańców i dbanie o to, że rozwój turystyczny jest dla nich pozytywny.

Chcemy zaproponować taki rozwój uzdrowiska, który polepszałby jakość życia lokalnych mieszkańców. To ważne wspólne zadanie.

– kończy Korcz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj