Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń: Potrącony pieszy trafił do szpitala

Facebook Twitter

Dzisiaj (07.07.) Kilkanaście minut po północy miał miejsce kolejny wypadek na drogach powiatu cieszyńskiego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło tuż po północy w Ustroniu, w rejonie skrzyżowania z ul. Skoczowską. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący oplem 52-latek nie zauważył przechodzących przez jezdnię pieszych- 19-letniej kobiety i 26-letniego mężczyzny, obywateli Ukrainy. Kierujący samochodem potrącił 26-latka. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

Czytaj też:

Policja przypomina

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do „pasów” powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jak było w opisywanym przypadku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj