Ustroń: Potrącony pieszy trafił do szpitala
Dzisiaj (07.07.) Kilkanaście minut po północy miał miejsce kolejny wypadek na drogach powiatu cieszyńskiego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Szacowany czas czytania: 01:01
Do zdarzenia doszło tuż po północy w Ustroniu, w rejonie skrzyżowania z ul. Skoczowską. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący oplem 52-latek nie zauważył przechodzących przez jezdnię pieszych- 19-letniej kobiety i 26-letniego mężczyzny, obywateli Ukrainy. Kierujący samochodem potrącił 26-latka. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki.
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego.
Czytaj też:
Policja przypomina
Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do „pasów” powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jak było w opisywanym przypadku.