Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Usuwajcie śnieg z dachów! To obowiązek!

Facebook Twitter

Do usuwania śniegu z dachów zobowiązani są wszyscy właściciele budynków, na których znajdują się niebezpieczne śnieżne nawisy. Jeżeli chodzi o budynki wielkopowierzchniowe, to pod kontrolą rybnickiego Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego jest ich ponad 80.

To nie tylko hipermarkety, ale też szkoły czy hale sportowe. Przy tak intensywnych opadach śniegu, trzeba pamiętać, by nie gromadził się on na dachach budynków:

W takim przypadku należy odśnieżać ten dach. Obowiązek ten obejmuje również usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu przechodzących tam ludzi. Wyrywkowo kontrolujemy obiekty wielkopowierzchniowe. Jak do tej pory nie stwierdzono żadnych zastrzeżeń. Tym, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku, grożą kary grzywny, karą ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku.

– przypomina Sabina Kazieczko, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rybniku. Powtórzmy obowiązek zrzucania śniegu z dachów dotyczy nie tylko zarządców obiektów wielkopowierzchniowych, ale też właścicieli domów jednorodzinnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023