Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia drogowe w centrum Jastrzębia – Zdroju jeszcze przez rok

Facebook Twitter

Jeszcze przez blisko rok na kierowców czekać będą utrudnienia drogowe w centrum Jastrzębia-Zdroju. Musimy poczekać, zanim przejedziemy Aleją Piłsudskiego.

Od roku główna arteria miasta Aleja Piłsudskiego jest zamknięta, bo trwa warta jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Budowany jest nowy wiadukt a na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną powstaje rondo turbinowe:

Izabela Grela: Wykonawca wszystko robi w terminie, w harmonogramie. Generalnie zakończenie tej podwójnej inwestycji, bo chodzi i o rondo i budowę wiaduktu przewidujemy na połowę przyszłego roku. Rozumiem to takie zniecierpliwienie u mieszkańców dlatego, że na razie te wszystkie roboty krążyły wokół takich robót, które są niewidoczne dla oka. Czyli najpierw trzeba było stabilizować grunt, robić oporowe ściany. Tego nie widzi człowiek. Od września, od jesieni rozpoczną się prace nad konstrukcjami betonowymi, więc fizycznie ten most będzie rósł i mieszkańcy będą zauważali postęp;

Część ronda jest już gotowa

– dodaje Izabela Grela naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej:

Izabela Grela: Mamy w tym momencie zakończony etap północnej części. Tam łącznie z tymi ciągami pieszo-rowerowymi też zakończone z oświetleniem, ścieżkami rowerowymi. Jeśli chodzi o południową część, to w przyszłym tygodniu kończą się roboty, które polegają na przebudowie instalacji i rozpoczną się typowe roboty budowlane, czyli podbudowa, potem asfalt, ścieżki i oświetlenie i finalizacja.

Prace pochłoną ponad 18 milionów złotych. Połowa tej kwoty obciąża budżet miasta, druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj