Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia drogowe w województwie śląskim

Facebook Twitter

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów, ale także czas prowadzenia robót drogowych. Sporo utrudnień w wielu miejscach, kierowcy napotkają na terenie woj. śląskiego.

Fot. pixabay.com

Jak informuje GDDKiA: największe utrudniania w ruchu czekają na kierowców- na budowanej autostradzie A1 na odcinku od granicy z województwem łódzkim do samej Częstochowy. Organizacja ruchu na czas robót zakłada prowadzenie ruchu w układzie 2+1 z wprowadzonym ograniczeniem prędkości. Pamiętajcie, że jest to teren budowy i należy zachować tam szczególną ostrożność.

Na południu województwa – w Czechowicach-Dziedzicach – prowadzony jest remont linii kolejowej, podczas którego wyburzono już wiadukt nad DK1, jednak w związku z nadal prowadzonymi robotami kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

W najbliższym czasie prowadzone będą także punktowe remonty nawierzchni na DK78 w miejscowościach: Poręba, Zawiercie, Kromołów, Grabiec i Czekanów oraz na DK45 na odcinku Bieńkowice-Racibórz. Planowane są również naprawy dylatacji obiektów w ciągu autostrady A1 w Żorach, Bytomiu i w rejonie MOP Wieszowa, jednak punktowy charakter robót nie powinien powodować znaczących utrudnień w ruchu.

Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 od węzła Murckowska do granicy z województwem małopolskim prowadzone są: remont wiaduktów w Mysłowicach (nad A4), remonty nawierzchni oraz remonty elementów odwodnienia.

Będąc w trasie, można skorzystać z ogólnopolskiego, całodobowego numeru informacji drogowej 19 111, gdzie dyżurni udzielają informacji o utrudnieniach i warunkach ruchu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj