Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Utrudnienia na granicy województw

Facebook Twitter

Utrudnienia na granicy śląskiego i łódzkiego, wszystko w związku z budową autostrady A1. Przyszedł czas na stawianie konstrukcji wiaduktu stanowiącym przejście dla dużych zwierząt, w dwa kolejne wieczory poniedziałek (25.05.) i wtorek (26.05.) zajdzie konieczność okresowego wstrzymania ruchu.

Fot. gddkia.gov.pl

Czasowe zamknięcia przebudowywanej drogi krajowej nr 1 nastąpią w czasie najmniejszego natężenia ruchu. Przygotowania rozpoczną się już od godziny 17:00, a montaż potrwa do godziny 5:00 następnego dnia. W tym przedziale czasowym, ruch będzie wstrzymywany na około 20 minut, po czym będzie wznawiany na blisko 30 minut i tak przez całą noc.

Konstrukcja obiektu

Obiekt PZ 338b zaprojektowano w jako 4-przęsłowy o konstrukcji mieszanej. Przęsła środkowe zaprojektowano z prefabrykatów strunobetonowych typu T zespolonych z płytą betonową wykonaną na budowie. Przęsła skrajne zaprojektowano w formie żelbetowych ram monolitycznie połączonych z podporami. Podpory skrajne zaprojektowano jako monolityczne ściany żelbetowe ustroju ramowego przęseł skrajnych. Podpory pośrednie zaprojektowano jako słupowe monolitycznie połączone z konstrukcją ustroju nośnego. Jako posadowienie podpór przewidziano pale wielkośrednicowe (średnica 1200mm) o zmiennych długościach od 7,5m do 20,0m. Pale podpór skrajnych zwieńczone będą oczepem. Ściany oporowe posadowione będą na ławach żelbetowych o szerokości 2,5-5,0 m pod którymi przewidziano wymianę podłoża.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj