Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia na ulicach Leszka i Mieszka w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Ulice Leszka i Mieszka z utrudnieniami od poniedziałku (23.05.). W Wodzisławiu Śląskim. W przyszłym tygodniu wykonawca zaplanował frezowanie nawierzchni, będzie się to wiązało z trudnościami z przejazdem. Ulice od dawna wymagały remontu, były spękane i mocno wyeksploatowane.

Fot. ZDM

Remont ma kosztować blisko 2 mln złoty, blisko połowa to dofinansowanie, którą pozyskało miasto z Rządowego Funduszu Dróg.

Ulice Leszka i Mieszka są w remoncie. W związku z kontynuacją robót bitumicznych tj. frezowaniem nawierzchni na tych ulicach, Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim prosi w miarę możliwości o omijanie wspominanych dróg od 23 maja br.

Koszt inwestycji to ok. 1,96 mln zł (według pierwotnych umów), ale na jej realizację miasto pozyskało aż 55 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nawierzchnia ulic Leszka i Mieszka jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana. Jezdnia oraz chodniki mają liczne spękania. Zakres zaplanowanych robót uwzględnia wykonanie robót rozbiórkowych, wytyczenie elementów drogowych, wykonanie przebudowy nawierzchni jezdni, przebudowy nawierzchni jezdni skrzyżowań oraz zjazdów publicznych, przebudowy oraz wymiany konstrukcji chodników, korekty łuków poziomych jezdni, przebudowy miejsc postojowych dla pojazdów, regulację wpustów ulicznych w pionie z wymianą armatury, odwodnienie korpusu drogowego, zabezpieczenie i przebudowę kolidujących urządzeń obcych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowę oświetlenia ulicznego.

Poprzez przebudowę ponad kilometrowego odcinka ulic Leszka i Mieszka nastąpią poprawa infrastruktury drogowej, zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu, wygody i sprawnej komunikacji użytkowników ruchu, poprawa estetyki i zagospodarowania terenu przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne, poprawa prędkości, płynności i sprawności ruchu. Modernizacja uatrakcyjni strefę inwestycyjną, łatwiejszy dojazd wesprze rozwój biznesu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023