Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia w ruchu w Żorach. Będą objazdy

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy w Żorach szykuje się remont ulicy Ogrodowej. Będą utrudniania w ruchu.

fot. zory.pl

Wykonana będzie nowa nawierzchnia drogi, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, uporządkowana zostanie również zieleń w pasie drogowym. Wykonawca rozpoczął prace właśnie od tej ostatniej. Wycięte zostaną drzewa rosnące wzdłuż ulicy. Jak słyszymy w magistracie, było to konieczne ze względu na kolizję z inwestycją oraz złą kondycję niektórych okazów. Ponadto mieszkańcy Ogrodowej zgłaszali do Urzędu Miasta zagrożenie związane z możliwością uszkodzenia budynków przez łamiące się stare drzewa. Urzędnicy obiecują nowe nasadzenia na całej długości ulicy. Inwestycja ma potrwać do końca tego roku.

Przebudowa drogi obejmie zwężenie i ujednolicenie szerokości jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej. Powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno – epoksydowej, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Nowy chodnik powstanie również na terenie amfiteatru, a wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostaną miejsca postojowe równoległe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont obejmie również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogi.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4.013.321,19 zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest do 25.12.2023 r.

Na czas wykonania prac wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu pojazdów. Ze względu na remont chodnika konieczne będzie także wprowadzenie ograniczeń w ruchu pieszych. Na etapie frezowania nawierzchni jezdni prowadzone będzie dodatkowo ręczne kierowanie ruchem pojazdów. Wprowadzony zostanie także objazd ulicami: Aleją Wojska Polskiego, Aleją Niepodległości, Stodolną, Za Fosą, zgodnie z poniższą mapą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023