Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy! Gorzyce–Bełsznica zamknięta dla ruchu

Facebook Twitter

Duże utrudnienia dla kierowców na wakacje szykują drogowcy. W poniedziałek (24.06.) rozpoczyna się drugi etap przebudowy trasy Gorzyce-Syrynia-Racibórz, na odcinku Gorzyce-Bełsznica.

To będzie gruntowna modernizacja, prace pochłoną prawie 7 i pół miliona złotych- mówi Arkadiusz Łuszczak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w starostwie powiatowym w Wodzisławiu:

Oczywiście, nowa nawierzchnia, nowa odbudowa, będzie stabilizowany grunt, powstaną cztery zatoki autobusowe oraz ścieżka rowerowa, a także oczywiście chodnik. Droga będzie całkowicie zamknięta ze względu na stabilizację gruntu. Te prace muszą się odbyć bez udziału ruchu kołowego. Są wyznaczone objazdy, objazdy głównie dotyczą ruchu ciężarowego, będzie to objazd pokierowany przez miejscowość Zabełków, Krzyżanowice w kierunku miejscowości Syrynia, natomiast do 12 ton może się odbywać przez Strzyżowice lub przez Odrę.

W projekcie nie zaplanowano budowy kanalizacji sanitarnej. Pojawiły się pytania: czy za kilka lat taka inwestycja nie będzie realizowana i czy wtedy droga będzie wymagała kolejny raz remontu?

Nie ma takich obaw. Droga będzie wybudowana bez kanalizacji sanitarnej z kanalizacją deszczową. Kanalizacja sanitarna, jeżeli pojawi się taki projekt, będzie uzgodniona indywidualnie, nie mniej jednak, dzisiaj mamy zapewnienie z wodociągów, że przez 3 lata nic się na tej drodze nie będzie działo, ze względu na ruch ciężki, dużą liczbę pojazdów ciężarowych. Chcemy, żeby taka kanalizacja znalazła się w koronie tej drogi, żeby ta kanalizacja była poprowadzona poza drogą.

Zmiany dotkną także komunikacji powiatowej PKS. W powodu zamknięcia drogi autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem miejscowości Bełsznica.

W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Przystanek w Rogowie zostanie natomiast przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022