Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy! Nie przejedziecie trasą Wodzisław- Jastrzębie

Facebook Twitter

Fragment drogi wojewódzkiej 933 w Mszanie zamknięty dla ruchu. Chodzi o remontowaną trasę Wodzisław Śląski- Jastrzębie, wykonawca prac zapowiada, że od jutra (9.01.) trasa będzie całkowicie nieprzejezdna.

www.mszana.ug.gov.pl

Chodzi o ponad 2 kilometrowy odcinek, to połowa całego mszańskiego fragmentu drogi wojewódzkiej 933, jadąc od Jastrzębia: od zjazdu na autostradę A1 do skrzyżowania z ulicą św. Wawrzyńca, to już granica z Wodzisławiem. Teraz obowiązuje tam ruch wahadłowy.

Od czwartku (9.01.) przejazd będzie niemożliwy. Zakaz nie dotyczy jedynie autobusów oraz dojazdu do posesji i firm przy ul. Polnej, Zielonej, Dębowej, Ładnej, Sosnowej i ulicy Wodzisławskiej. Prace na tym odcinku mają potrwać aż do sierpnia. Władze Mszany wnioskowały do Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby rozpatrzono czy nie da się uniknąć całkowitego zamknięcia tak ważnej trasy, ale nic nie wskórano.

Przebudowa DW 933 jest niezbędna i od wielu lat oczekiwana. Odcinek I na terenie gmin Wodzisław Śląski i Mszana obejmuje w całości odcinek na terenie zabudowanym. Istniejące tu koleiny, które przenoszą drgania na budynki, brak nowoczesnych skrzyżowań i chodników powoduje, że droga jest niebezpieczna i uciążliwa. W ramach przebudowy na niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg wojewódzkich DW 933 /ul. Wodzisławska/ i DW 930 /ul. Wolności/ zostanie wybudowane rondo, a wzdłuż całej drogi po obu stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

– czytamy na stronie Urzędu Gminy w Mszanie.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku ruszyły prace nie tylko na tym odcinku drogi wojewódzkiej 933, ale także zamknięto ulicę Jastrzębską w Wodzisławiu, od ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego, do świateł na skrzyżowaniu z ul. Łużycką. Trwają też prace na terenie gminy Pawłowice. Zamknięty jest odcinek od skrzyżowania z wiślanką do skrzyżowania z ul. Jedności w miejscowości Studzionka. To kierunek Pszczyna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023