Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy! Ogromne problemy na drodze w Rudzie Kozielskiej [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Droga wojewódzka numer 425, ulica Raciborska jest już przejezdna. Droga od rana była zamknięta dla ruchu samochodów. Wszystko dlatego, że po godzinie 7.00 z jadącej tamtędy koparki wylał się olej. W maszynie pękł przewód hydrauliczny i na jezdnie wciekło się około 60 litrów substancji.

Wcześniej pisaliśmy:

Ulica Raciborska w Rudzie Kozielskiej może być nieprzejezdna jeszcze przez kilka godzin- dowiedziało się Radio 90. Substancję, która wylała się na drogę, zebrali i zneutralizowali wezwani na miejsce strażacy, ale droga wciąż nie została odebrana przez zarządcę.

Sprawdzanie stanu jej nawierzchni, by dopuścić ją do użytkowania, może potrwać jeszcze nawet kilka godzin

– informują raciborscy strażacy.

Udało się natomiast rozładować korek samochodów ciężarowych i TIR-ów. Znaleziono miejsce w którym mogły nawrócić i odjechać.

Wcześniej pisaliśmy:

Kierowca nie wiedział o awarii i jechał drogą. Inne samochody rozjeździły olej na drodze, która ostatecznie zanieczyszczona została na długości dwóch i pół kilometra. Na śliskiej nawierzchni dwa pojazdy osobowe wypadły z jezdni, jeden uderzył w ogrodzenie posesji a drugi w bariery energochłonne. Kierowcom nic się nie stało. Substancję zebrali i zneutralizowali wezwani na miejsce strażacy.

Droga wciąż jest nieprzejezdna, bo jej stan musi sprawdzić zarządca i zdecydować czy jej szorstkość jest odpowiednia i można przywrócić tam ruch pojazdów. Tworzą się tam ogromne korki. Kierowcy samochodów osobowych zawracają, natomiast utknęły w tym miejscu TIR-y i ciężarówki.

Omijajcie ulicę Raciborską w Rudzie Kozielskiej

A to ostrzeżenie dostaliśmy od naszej słuchaczki na formularz kontaktu:

Rano doszło do wypadku na drodze 425, w Rudzie Kozielskiej. Droga jest nieprzejezdna. Korek ciągnie się jakieś 2km w stronę Kuźni Raciborskiej.

-napisała do Radia 90 Anna.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj