Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy podróżujący krajową „jedynką”. W piątek zmiana organizacji ruchu

Facebook Twitter

W piątek 11 grudnia w godzinach wieczornych nastąpi istotna zmiana organizacji ruchu na czechowickim fragmencie drogi krajowej nr 1. Utrudnienia na DK1 potrwają do 14 grudnia do godziny 6:00. Objazd związany jest z budową nowego wiaduktu kolejowego nad wspomnianą trasą, która realizowana jest przez Budimex.

fot.al-grishin/pixabay.com

W związku ze zmianą w organizacji ruchu wyznaczono dla kierowców dwukilometrową trasę alternatywną – dla samochodów jadących od strony Bielska-Białej w postaci skrętu w prawo w ulicę Mazańcowicką, następnie przejazd ulicami Kotulińskiego, Kopernika, Legionów i powrotny wjazd na DK-1. Dla kierowców poruszających się z północy (Pszczyna, Tychy, Katowice) przewidziano skręt w lewo w ulicę Legionów, później wjazd w ulice Mazańcowicką i Ligocką i ponowny wjazd na DK1.

Przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie) jest realizowana przez Budimex na zlecenie PKP PLK. W ramach kontraktu, generalny wykonawca jest odpowiedzialny za modernizację stacji oraz wykonanie projektu i zabudowę nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg.

Dzięki realizacji projektu pociągi na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły Głębce będą jeździć z prędkością do 160 km/godz. (towarowe – do 120 km/godz.). Przepustowość szlaków kolejowych poprawi się, a efektywność wykorzystania węzła w Czechowicach-Dziedzicach będzie znacznie większa. Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj