Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy w Jastrzębiu-Zdroju, od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ulicy Podhalańskiej

Facebook Twitter

Kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z Handlową w Jastrzębiu-Zdroju. Z ruchu wyłączony będzie fragment od ronda Ruptawskiego do skrzyżowania z ulicą Mazowiecką. Objazd, do końca kwietnia, będzie prowadzony ulicami Cieszyńską, Małopolską i Mazowiecką. 

Zamknięcie ulicy Bielskiej w Cieszynie
fot.al-grishin/pixabay.com

Głównym założeniem tej inwestycji jest wykonanie dodatkowego, czwartego wlotu od strony południowej, który umożliwi dojazd do nowo powstającego centrum handlowo-usługowego

– tłumaczą urzędnicy w Jastrzębiu-Zdroju.

Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów

Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w jej ciągu. Rozbudowa z przebudową ulicy Podhalańskiej podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zapewnienia prawidłowej obsługi komunikacyjnej wszystkich wlotów wraz z wlotem projektowanym, istniejącego skrzyżowania.

Przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście. Przebudowę skrzyżowania finansuje inwestor.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024