Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy w Raciborzu-Markowicach! Są zmiany w organizacji ruchu

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy w Raciborzu-Markowicach! Są zmiany w organizacji ruchu, wprowadzono je na wniosek mieszkańców, chodzi konkretnie o ulicę Olimpijczyka, Drzewieckiego i Grobla. Nie będą mogły tamtędy przejeżdżać samochody cięższe niż 3,5 tony.

fot. memyselfaneye/ pixabay.com

Wprowadzono zakaz zatrzymywania się na jednokierunkowym odcinku ul. Olimpijczyka. Będzie natomiast ruch dwukierunkowy na fragmencie ul. Grobla.

Projekt zmian omawiany był na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim oraz został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach Wydział Ruchu Drogowego, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Starostę Powiatowego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach. Zatwierdzenie organizacji ruchu zostało wydane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Mapy:

Zmiany polegają na:

1. Ograniczeniu tonażu pojazdów poruszających się po ulicach Olimpijczyka, Grobla i Drzewieckiego do 3,5 tony z wyjątkiem służb komunalnych, technicznych, komunikacji miejskiej i dojazdu do gospodarstw rolnych. Właściwe oznakowanie pojawiło się na ul. Olimpijczyka od strony Gliwickiej, ulicy Grobla od strony ulicy Gliwickiej oraz za przejazdem kolejowym, a także ulicy Drzewieckiego od strony ul. Rybnickiej oraz za skrzyżowaniem z ulicą Emilii Plater. Uzupełniono ponadto oznakowanie na skrzyżowaniach ulic Olimpijczyka z Arki Bożka, Drzewieckiego z Czogały, Drzewieckiego z Plater oraz Drzewieckiego z Grobla.

2. Wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się na jednokierunkowym odcinku ulicy Olimpijczyka z wyłączeniem pobocza – zgodnie z załączonym w galerii rysunkiem.

3. Wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy Grobla przed przejazdem kolejowym w celu umożliwienia dojazdu drogą wewnętrzną w lewo (patrząc od strony Markowic)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022