Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy w Rybniku! Zamknięta dla ruchu samochodów będzie ulica Mikołowska

Facebook Twitter

To będą dwa trudne dni dla kierowców w Rybniku. Jutro i środę (26-27.10.) zamknięta dla ruchu samochodów będzie ulica Mikołowska. Magistrat wspólnie z nadleśnictwem zaplanował usunięcie drzew przy tej drodze. By można to było zrobić, droga musi być zamknięta na odcinku od lasu do ulicy Sosnowej.

Jak mówi naczelnik wydziału dróg w rybnickim urzędzie miasta:

Jacek Hawel: To będą prace związane z wycinką drzewostanu leśnego, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Mikołowskiej jadąc od miasta w kierunku granic po lewej stronie, tam drzewostan już w okresie wiosennym wykazywał dosyć duże problemy, rzeczywiście wiosną te prace w minimalnym zakresie zostały wykonane, a teraz przy współpracy z leśnikami będą te prace prowadzone. Prace wymagają zamknięcia Mikołowskiej, stąd też informacja dla zmotoryzowanych żeby unikać tego kierunku.

Jacek Hawel

Wyznaczone zostaną oczywiście objazdy

– dodaje nasz rozmówca:

Jacek Hawel: Objazd będzie prowadzony Stawową i Sosnową, zamknięty będzie ten odcinek leśny, czyli od wjazdu do lasu do skrzyżowania z Sosnową, która również jest w lesie. Z uwagi na brak możliwości skierowania ruchu później musimy to zrobić już na wysokości skrzyżowania z ulicą Stawową. Ten ruch na te dwa dni musimy skierować właśnie na Stawową i Sosnową.

Przejazd ulicą Mikołowską na wspomnianym odcinku będzie niemożliwy podczas prowadzonych prac. Wycinka drzew ma tam trwać do godzin wieczornych a nawet nocnych

– dodaje naczelnik Hawel. Jeżeli tylko może omijajcie ulicę Mikołowską jutro i w środę. Będą objazdy zamkniętego odcinka ale można też spodziewać się ogromnych korków. Dodajmy, że możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Informacja o zamknięciu drogi

Od wtorku, 26 października przez kilka kolejnych dni zamknięty będzie odcinek ulicy Mikołowskiej, od zjazdu do budynku nr 142 (początek lasu) do skrzyżowania z ulicą Sosnową. Dojazd do posesji na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielopolską – Stawową do zjazdu do budynku nr 142 zostanie utrzymany.

Powodem zamknięcie drogi jest konieczność przeprowadzenia przez Miasto, wspólnie z Lasami Państwowymi, awaryjnej wycinki drzew, związanej z zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym stanem fitosanitarnym drzew. Decyzja, na podstawie której będzie prowadzona wycinka, wydana została przez Wojewodę Śląskiego w związku z wydanym pozwoleniem na rozbudowę ul. Mikołowskiej (tzw. decyzja ZRID).

Objazd zamkniętego odcinka:

Objazd 925 Katowice: ulica Mikołowska (DW 925), ulica Stawowa, ulica Sosnowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925),

Objazd Centrum: ulica Mikołowska (DW 925), ulica Sosnowa, ulica Stawowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925).

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022