Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy, zablokowana Droga Krajowa numer 45 Racibórz – Opole

Facebook Twitter

I tak będzie przez kilka godzin. W Ponięcicach doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Jak powiedział nam rzecznik Straży Pożarnej z Raciborza Mateusz Wyrba, zapaliła naczepa auta, które przewoziło 88 beczek z lakierem.

fot. pixabay.com

Na miejscu są policjanci, którzy wskazują objazdy. Auta osobowe kierowane są lokalnymi drogami przez Ponięcice, ale można też jadąc od Opola skręcić na Łany, Błażejowice i przez Łubowice dojechać do Raciborza, w drugą stronę – trzeba zjechać na Brzeźnice i dalej też przez Łubowice. Jak powiedział nam przed chwilą rzecznik strażaków z Raciborza, odblokowywanie drogi potrwa jeszcze 2 godziny, ale to oczywiście szacunki.

Nie ma poszkodowanych, wyciek został opanowany, trwa przepompowywanie zawartości uszkodzonych beczek. Na miejscu pracują strażacy, specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, są też policjanci, którzy sprawdzają okoliczności pojawienia się ognia w samochodzie. Wstępną hipotezę, że to efekt problemów z układem hamulcowym odrzucono. Pracują też inspektorzy ochrony środowiska, którzy muszą zdecydować co zrobić z glebą, do której dostała się niewielka ilość wycieku. Najważniejsza informacja jest taka, że nie ma tam żadnego zagrożenia dla ludzi czy przyrody.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj