Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w Syryni i w Pszowie

Facebook Twitter

Od poniedziałku (20.06.) zmiana organizacji ruchu na ulicach 3 Maja w Syryni i Karola Miarki w Pszowie. Rozpoczyna się kompleksowa przebudowa drogi. Pierwszy etap prac obejmuje przebudowę odcinka przebiegającego przez las na granicy Pszowa i Syryni.

fot. powiatwodzislawski.pl

Podczas prowadzenia robót droga na odcinku od skrzyżowania ze Staffa w Pszowie do granicy Syryni będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Na wlotach drogi powiatowej zostaną ustawione znaki informujące kierujących o braku możliwości przejazdu. Według informacji przekazanej przez wykonawcę pierwszy etap przebudowy potrwa około trzech miesięcy.

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Staffa w Pszowie do granicy z Syrynią droga zostanie zamknięta dla ruchu. Zakres inwestycji obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz częściową wymianę podbudowy, budowę kanalizacji deszczowej i rowów odwadniających, przebudowę chodników i poboczy oraz wprowadzenie nowego oznakowania.

Wykonawcą zadania jest firma Eurovia Polska. Umowę w tej sprawie w miniony piątek podpisał ze strony powiatu starosta Leszek Bizoń oraz członkini zarządu powiatu Krystyna Kuczera.

Wartość inwestycji to ok. 15,3 mln zł. Na to zadanie Zarząd Powiatu pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski ład” w wysokości 14,06 mln zł. Pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu Powiatu, Miasta Pszów oraz gminy Lubomia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024