Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga na fałszywe kontrole źródeł ogrzewania w Rybniku!

Facebook Twitter

Rybnicki magistrat przestrzega mieszkańców przed fałszywymi kontrolami. Do urzędników docierają sygnały od mieszkańców miasta, o telefonach zapowiadających rzekome kontrole źródeł ogrzewania.

Dziś (3.02.) takie informacje odebrali między innymi mieszkańcy ulicy Jutrzenki. Urząd Miasta przypomina, że w Rybniku takie kontrole przeprowadza tylko Straż Miejska. Mundurowi robią to do początku tego roku i nigdy nie zapowiadają swoich wizyt. Przed przystąpieniem do kontroli strażnicy miejscy przedstawiają się, są umundurowani, posiadają przy sobie legitymacje i upoważnienia do przeprowadzania tego typu kontroli wydane przez Prezydenta Miasta Rybnika.

Magistrat apeluje o ostrożność i niewpuszczanie do domu osób, co do tożsamości których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Warto poprosić o wylegitymowanie się, można również telefonicznie potwierdzić tożsamość takiej osoby, dzwoniąc do instytucji czy urzędu, na które ta osoba się powołuje. Jeżeli są uzasadnione podejrzenia oszustwa, należy bezwzględnie zgłosić ten fakt dzwoniąc na policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022