Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga na fałszywe maile w sprawie podatku VAT

Facebook Twitter

Uwaga na fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową. Mogą pojawić się w skrzynkach mailowych. W treści zawierają wezwanie do zapłaty zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności.

fot.rawpixel/ pixabay.com

Pamiętajcie, że urzędy skarbowe nie wysyłają maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku. Podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do tej instytucji. Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Podatek Vat

Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zł okres na wpłacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na kt?ry nalezy wpłacie nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytułem zaległy podatek VAT.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022