Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Facebook Twitter

 Chodzi o maile, które mają załączniki, a których otwarcie grozi dużymi kłopotami z komputerem a co gorsza wykradzeniem danych wrażliwych.

Niebezpieczne maile przychodzą z tytułem „Składka”, zawierają informacje o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS, a w stopce adresowej widnieją adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa– informuje Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS na Śląsku i podkreśla, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach:

Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj