Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uwaga na trutkę w Budziskach!

Facebook Twitter

Władze Kuźni Raciborskiej przestrzegają mieszkańców Budzisk. Pojawiły się informacje o podrzuconych na prywatnej posesji środkach deratyzacyjnych.

Przypomnijmy, że środki deratyzacyjne to trucizna służąca do walki z gryzoniami, niebezpieczna także dla zwierząt domowych i ludzi. Jak mówiono w raciborskiej komendzie policji, woreczek z substancją znalazł w zeszłym tygodniu (07.05.) na swojej posesji jeden z mieszkańców Budzisk. Na szczęście trucizny nie zjadło żadne z jego zwierząt. O sprawie poinformował natychmiast policjantów i władze.

Dzielnicowy i sołtys wsi przygotowali i roznieśli wśród mieszkańców specjalne ulotki z ostrzeżeniem, podobne ostrzeżenie umieściły na swojej stronie internetowej władze gminy Kuźnia Raciborska. Jak do tej pory sytuacja się nie powtórzyła. Raciborscy mundurowi twierdzą, że wiele wskazuje na to, że był to jednostkowy przypadek i nie było to celowe działanie. Niemniej jednak proszą wszystkich mieszkańców, nie tylko Budzisk o czujność i zgłaszanie podobnych przypadków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020