Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga! Nie przekraczaj czeskiej granicy na szlaku rowerowym

Facebook Twitter

Rowerzysto uważaj! Wybierając się na wycieczkę na dwóch kółkach pamiętaj, by przypadkiem nie przekroczyć granicy z Czechami. Tam wciąż obowiązują duże ograniczenia, jeśli chodzi o przemieszczanie się, nie ma możliwości pobytu w celach turystycznych.

Synoptycy zapowiadają, że od weekendu pogoda ma się poprawiać, z pewnością więc wielu mieszkańców regionu wybierze się na rowerową przejażdżkę, np. Żelaznym Szlakiem Rowerowym, który prowadzi również przez terytorium Republiki Czeskiej. W ostatni ciepły weekend miłośników dwóch kółek było tam naprawdę sporo…

Zasady wjazdu na terytorium Czech. Co warto to wiedzieć, by uniknąć np. kwarantanny:

Na terytorium Czech można wjechać jedynie z ważnych powodów, a to np. leczenie, praca, sprawy rodzinne czy urzędowe, ale koniecznie trzeba mieć przy sobie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przekroczenie granicy naszych południowych sąsiadów na okres powyżej 12 godzin wymaga wypełnienia specjalnego elektronicznego formularza lokalizacyjnego i okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie później niż do 72 h przed wjazdem. Następnie trzeba poddać się kwarantannie i powtórzyć test w Czechach najwcześniej po 5 dniach od wjazdu. Co ważne, nawet jeśli tylko przejeżdżamy przez Czechy i jesteśmy tam krócej niż 12 godzin to i tak musimy mieć przy sobie negatywny wynik testu na COVID-19. Osoby zaszczepione też mają obowiązek testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

To jeszcze jedna wiadomość a propos Żelaznego Szlaku Rowerowego: dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Jastrzębie wspólnie z czeską Karviną, na jastrzębskim odcinku pojawią się 2 stacje do ładowania rowerów elektrycznych i 2 samoobsługowe stacje do naprawy rowerów, a po czeskiej stronie 4 zewnętrzne ładowarki ulokowane w Karvinie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj