Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Uwaga! Nowy wiadukt nad linią kolejową w Chybiu otwarty

Dobra informacja dla kierowców. Dziś otwarty zostanie nowy wiadukt nad linią kolejową w Chybiu. Usprawni on ruch drogowy, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.  

Szacowany czas czytania: 00:58

Gotowy jest nowy wiadukt nad linią kolejową w Chybiu, można jechać

Stare rogatki idą w zapomnienie, teraz w ciągu ulicy Bielskiej przejedziemy nad torami nowym wiaduktem. Co ważne, do momentu ukończenia prac przy budowie ronda w ciągu drogi, ruch na wiadukcie jest sterowany sygnalizacją świetlną. Z kolei dla pieszych zbudowano trzy przejścia podziemne, które zapewnią bezpieczne dojście do peronów i na drugą stronę miasta, ale póki co ruch pieszych w dalszym ciągu jest prowadzony przez przejazd kolejowy.

Inwestycja jest częścią modernizacji linii kolejowej Zabrzeg – Zebrzydowice. Jednego z największych projektów realizowanych przez PKP PLK, wartego blisko 1,7 miliarda złotych. W sumie wymienionych ma zostać 280 kilometrów torów kolejowych, a 40 kilometrów ułożonych zostanie od nowa.

Podróżujących komunikacją publiczną informujemy, iż zmianie uległa lokalizacja przystanków autobusowych znajdujących się w ciągu ul. Bielskiej. Przystanki zlokalizowane w rejonie Parku oraz Kościoła zostaną przeniesione na ul. Dworcową vis a vis Dworca PKP. W miejsce, dotychczas funkcjonujących dwóch przystanków, powstanie jeden tymczasowy. Podróżujących prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na umieszczone w autobusach tabliczki, wskazujące kierunek kursu.

Autor: Arkadiusz Żabka

REKLAMA