Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga oszuści! W Rybniku próbowali wyłudzić pieniądze

Facebook Twitter

Próba wyłudzenia pieniędzy w Rybniku. Policja ostrzega, dziś (9.03.) znów zaatakowali oszuści. Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni osoba podająca się za krewnego lub policjanta i poprosi o pieniądze- mówi Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej komendy policji.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Bogusława Kobeszko: Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. Jednocześnie przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania, nie pytają przez telefon o posiadane pieniądze, natomiast w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym należy niezwłocznie rozłączyć się i zadzwonić na numer alarmowy 112.

Dzisiaj (9.03.) rybniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Rybnika, kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który twierdził, że jest jej synem i spowodował wypadek śmiertelny. Mężczyzna dodał, że został zatrzymany przez policję i potrzebuje dużo pieniędzy, w innym wypadku trafi do więzienia. Rybniczanka nie dała się nabrać.

Dołączamy się do apelu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj