Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga! Oszuści znów pojawili się w Rybniku!

Facebook Twitter

Wczoraj (7.08.) policjanci otrzymali informacje o próbach oszustwa, podczas których osoby w rozmowie telefonicznej usiłowały wyłudzić pieniądze. Na szczęście oszustom się nie udało!

fot. sabinevanerp/ pixabay.com

Oszuści podają się za członka rodziny, informują o wypadku i proszą o przekazanie pieniędzy. Przestępcy, którzy oszukują starszych ludzi metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, działają od wielu lat. Pomimo zatrzymania przez policję w kraju wielu z nich, nadal docierają do nas sygnały o kolejnych pokrzywdzonych osobach.

Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka. Młodsze osoby, powinny rodzicom, dziadkom i innymi starszym krewnym, przekazać niezbędną wiedzę. Trzeba rozmawiać ze swoimi bliskimi o metodach działania oszustów. Powinni wiedzieć, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom, a zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich najpierw sami zadzwonili do osoby, która miałaby mieć np. wypadek drogowy, aby upewnić się, czy ktoś nie próbuje ich oszukać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj