StartWiadomości Wiadomości dnia

Uwaga podróżujący! Zmiany w kursowaniu autobusów w powiecie wodzisławskim

Autobusy będą kursować na tej trasie jedynie na terenie powiatu wodzisławskiego, tj. na odcinku Wodzisław Śląki – Odra.

Równie ważną zmianą są inne godziny odjazdów autobusów z Raciborza w kierunku Wodzisławia Śląskiego na linii 41. Skróci się przejazd autobusem pomiędzy Wodzisławiem Śl. a Raciborzem przez Gorzyce na linii 40. Autobusy będą obsługiwać przystanki w Lubomi przy ulicy Mickiewicza (Ustronna i las) tylko w dni nauki szkolnej jednym kursem (odjazd z Wodzisławia o 6:15 i powrót z Raciborza o 15:45).

Pojawią się też nowe kursy: z Uchylska do Wodzisławia Śl. (linia 32 odjazd 14:35), z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia 34 odjazd 5:30), z Wodzisławia Śl. do Godowa (linia 38, odjazd 10:25 zamiast (9:50 i 11:00), z Wodzisławia Śl. do Lubomi (linia 41 odjazd 20:15); w soboty: z Wodzisławia Śl. do Raciborza (linia 41 odjazd 7:25), z Raciborza do Wodzisławia Śl. (linia 41 odjazd 6:25).

Opłaty za przejazd w większości nie ulegną w zmianie. Droższe będą jednak niektóre przejazdy poza powiat wodzisławski. Nowością, która z pewnością ucieszy rodziców będzie wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci do lat 7, a nie jak do tej pory do lat 4.

Rozkład jazdy, który zostanie wprowadzony w lipcu będzie obowiązywać do końca roku.

Zostaw komentarz