Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga, zmiany organizacji ruchu w Jastrzębiu!

Facebook Twitter

Chodzi o odcinek na wiadukcie na Alei Piłsudskiego, w pobliżu Urzędu Miasta. Obecnie ruch w tym miejscu jest ograniczony, a od niedzieli (23.12.) będzie się odbywał jedynie jezdnią południową, w jednym kierunku: od ul. Granicznej do ul. Pszczyńskiej. Natomiast dla pojazdów powyżej 3 ton wiadukt zostanie całkowicie zamknięty.

To ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej, bo inaczej pojadą autobusy aż 15 linii. Powodem zmian jest zły stan techniczny wiaduktu. Obecnie trwają prace projektowe, jeśli chodzi o naprawę tego miejsca, do maja przyszłego roku ma powstać plan modernizacji. Jeśli wszystko pójdzie po myśli jastrzębskich urzędników, wiadukt na alei Piłsudskiego powinien być naprawiony do końca 2020 roku – mówi Radiu 90 Katarzyna Wołczańska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Jastrzębiu. Objazd do al. Piłsudskiego wyznaczono ulicami: Pszczyńską, Grodzką, Północną i Sybiraków.

Jak będą kursować autobusy?

  • Linie 101, 102, 104, 105, 109, 112, 113, 114, 118, 122, 127, 128 i 130 kursować będą od przystanku „Al. Piłsudskiego UM” Aleją Piłsudskiego, ul. Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska – Rybnicka” – dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie. Powyższy objazd spowoduje wydłużenie trasy średnio o 500 metrów.
  • Linia 116 kursować będzie od przystanku „Al. Piłsudskiego UM” Aleją Piłsudskiego, ul. Północną, Grodzką, Pszczyńską do przystanku „Jastrzębie Górne – Stodoły” i dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie. Powyższy objazd spowoduje skrócenie trasy średnio o kilometr w obu kierunkach.
  • Linia 121 kursować będzie od przystanku „Graniczna Szkoła” ulicą Graniczną, Północną, Grodzką, Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska – Rybnicka” – dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie. Powyższy objazd spowoduje wzrost liczby kilometrów w obu kierunkach średnio o 600 metrów.
  • Z obsługi wszystkich linii wyłączony zostanie przystanek „Al. Piłsudskiego – Pszczyńska”.

Utrudnienia obowiązują od niedzieli (23.12.) od godziny 5.00 rano, do odwołania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj