Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwagi pasażerów pomagają. Zmiany w rozkładach autobusów w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Kolejny raz wodzisławskie starostwo uwzględnia sugestie dotyczące w komunikacji autobusowej. Wielu pasażerów skarżyło się na zbyt długi przejazd autobusów w relacji Wodzisław Śląski – Racibórz przez Gorzyce, Rogów, Buków. Powiat uwzględniając uwagi pasażerów postanowił od 1 maja skrócić czas podróży.

Linia nr 4 nie będzie obsługiwała już przystanku w Bukowie. Pozwoli to na skrócenie czasu podróży o 12 minut. W zamian z Bukowa zostaną uruchomione dodatkowe kursy do Wodzisławia.

Na linii nr 4 pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Raciborzem autobus kursował przez Gorzyce, Rogów, Bluszczów, Buków, Syrynię i Lubomię. Z badania napełnień wynikało jednak, że mieszkańcy Bukowa nie korzystają z połączeń w kierunku Raciborza. Jednocześnie pozostali pasażerowie skarżyli się na zbyt długi czas przejazdu, który trwał aż godzinę i dwadzieścia dwie minuty.

Zmieniono zatem trasę autobusu, który od 1 maja nie będzie już obsługiwał przystanków w Bukowie. Pozwoli to na skrócenie czasu podróży o 12 minut. W zamian z Bukowa zostaną uruchomione dodatkowe kursy do Wodzisławia. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy gminy Lubomia, bo będzie to szybkie połączenie przez Zawadę z pominięciem Pszowa (na linii nr 1A). W związku z tym zmienią się niektóre czasy odjazdów autobusów na wszystkich trzech liniach, które przebiegają przez gminę (nr 1, 1A i 4).

Zmiany odjazdów autobusów:

Linia nr 1 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Pszów, Syrynię, Lubomię:

  • kursy z Raciborza dotychczas o godz. 9.15 i 10.15 odjeżdżały będą o 9.35 i 10.35;
  • kursy z Wodzisławia Śląskiego dotychczas o godz. 9.50, 10.50, 11.50 odjeżdżały będą o 10 min wcześniej tzn. odpowiednio o 9.40, 10.40, 11.40.

Linia nr 1A Wodzisław Śląski –Lubomia przez Zawadę, Syrynię, Buków:

  • dodatkowy kurs: odjazd z Wodzisławia Śląskiego 12.40 (w dni nauki szkolnej);
  • dodatkowe kursy: odjazd z Lubomi o 8.50 i 13.40 (w dni nauki szkolnej).

Linia nr 4 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Gorzyce, Rogów, Bluszczów, Syrynię, Lubomię:

  • kurs z Raciborza dotychczas odjazd 13.40 odjeżdżał będzie o piętnaście minut później tzn. 13.55;
  • kurs z Wodzisławia Śląskiego dotychczas odjazd 6.10 odjeżdżał będzie o pięć minut później, czyli 6.15;
  • kurs z Bluszczowa dotychczas odjazd 17.25, będzie odjeżdżał o godz. 17.05.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.powiatwodzislawski.pl oraz www.pksraciborz.pl. Wszelkie uwagi dotyczące komunikacji PKS można przesyłać na adres mailowy autobusy@powiatwodzislawski.pl lub na adres pocztowy i telefony Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim – ul. Pszowska 92A .

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023