Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Uważajcie! Hieny już się pojawiły”. Ostrzeżenia dla chcących pomóc i dla czekających na pomoc

Facebook Twitter

Wśród ludzi pomagających już pojawili się naciągacze. O ostrożność, zarówno do osób chcących pomóc, jak tych czekających na pomoc, apeluje "Stowarzyszenie 17-tka" z Rybnika: Sprawdzajcie komu przelewacie pieniądze czy przynosicie dary.

Mariusz Wiśniewski: Bardzo bym prosił i wszystkich uczulam na to, by jednak przede wszystkim polegać na korzystaniu ze wsparcia z ofert wsparcia od podmiotów czy organizacji, które mają oficjalnie nadany statut partnerów organów państwowych czy samorządowych, wtedy możecie mieć pewność, że trafiacie w ręce ludzi w których przypadku nie ma obaw, że będą chcieli waszą sytuację wykorzystać

– mówi Radiu 90 szef „17-tki” Mariusz Wiśniewski.

Alla Brozyna o ostrożność apeluje po ukraińsku:

Alla Brożyna, lektorka języka ukraińskiego, animatorka związana z projektem 28.dzielnica zwraca uwagę jednak, że nie brakuje osób o czystych intencjach i tej bardzo pozytywne:

„Stowarzyszenie 17-tka”, które prowadzi w Rybniku projekt 28.dzielnica apeluje o ograniczenie pomocy rzeczowej, chodzi o ograniczenie zbiórki jedzenia. Osobom, które przyjechały z Ukrainy już oferuje kursy językowe.

  • Sztab kryzysowy – Rybnik, ul. Kraszewskiego 9
    519 102 066
    28dzielnica@17-tka.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022