Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważajcie na SMS o konieczności dopłaty do przesyłki. To może być oszustwo

Facebook Twitter

Policja ostrzega, że to może być oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy. Jastrzębianin miał dopłacić 1,99 zł a stracił 1700 złotych.

fot.pixabay.com

Wczoraj (16.05.) do jastrzębskiej komendy policji zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że padł ofiarą tego typu przestępstwa. Poinformował policjantów, że dostał SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę w wysokości 1,99 złotych. Gdy kliknął podany w wiadomości link i zrobił przelew na 'brakującą sumę’, udostępnił przestępcom dostęp do swojego konta i stracił 1700 złotych.

Kolejny sposób przestępców to podszywanie się pod firmy kurierskie i wysyłanie SMS-ów z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki.

Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska-w granicach kilku złotych. Oszuści do SMS-ów dołączają też link, po którego kliknięciu następuje przekierowanie na fałszywą stronę, do złudzenia przypominającą stronę banku czy operatora płatności. Niczego nieświadoma ofiara wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta, takie jak login i hasło, czym umożliwia oszustom przechwycenie danych.

– opisuje policja i ostrzega.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023