Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważajcie na złodziei. Doszło do kradzieży w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Złodzieje nie mają wakacji. Boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Po powrocie z kilkudniowego wyjazdu, stwierdził, że okradziono mu mieszkanie.

fot. pixabay.com

Do lokalu przy ulicy Wielkopolskiej sprawca dostał się przez uchylone okno, a następnie skradł notebook, smartfona, power bank, pieniądze oraz inne rzeczy o łącznej wartości prawie 8 tysięcy złotych.

Stąd za policją apelujemy o lepsze zabezpieczenie mieszkań na czas wyjazdu.

Jak dochodzi do włamań?

  • Przestępcy zazwyczaj działają w podobny sposób. Chodzą od mieszkania do mieszkania i naciskają klamki drzwi wejściowych. Jeżeli właściciel zapomniał zamknąć drzwi na klucz, złodziej wykorzystuje okazję i zabiera wszystko, co jest w jego zasięgu: torebki, portfele, telefony czy kluczyki od samochodu, po czym natychmiast ucieka. Otwarte okno także jest dużą zachętą dla złodzieja.
  • Sprawcy kradzieży wykorzystują także czas, kiedy właściciel domu spędza czas w przydomowym ogródku, czy zajmuje się porządkowaniem przydomowej posesji. Niestety nie wszyscy mają świadomość, że pozostawiając nawet na chwilę otwarty dom czy mieszkanie, mogą paść ofiarą kradzieży.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj