Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważajcie! Oszuści znów okradli starszą osobę

Facebook Twitter

Oszczędności stracił 73-latek z Żor. Wczoraj (09.12.) zadzwonił do niego rzekomy policjant. Przestawił się z imienia i nazwiska, podał swój numer służbowy i rozpoczął rozmowę. Podczas niej poinformował 73-latka, że pod jego blokiem w samochodzie siedzi trzech mężczyzn, którzy planują włamanie do jego mieszkania. Po tych słowach szybko uspokoił go i powiedział, że policjanci o wszystkim wiedzą.

Fot. pixabay.com

Poprosił tylko, aby przygotował pieniądze i złoto, a następnie na hasło przekazał innemu policjantowi, który niebawem zjawi się u niego. W międzyczasie też upozorował rozmowę, podczas której emeryt z Żor mógł potwierdzić, że ma do czynienia z prawdziwym funkcjonariuszem. Po kilku minutach 73-latek przekazał mężczyźnie, który do niego przyszedł blisko 24 tysiące złotych. Na odchodne usłyszał, że ma zaczekać do godziny 15.30, kiedy to pieniądze zostaną mu zwrócone osobiście przez policjantów lub w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach.

73-latek zgłosił się po odbiór gotówki w komendzie… ale zamiast odebrać swoje oszczędności, złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj