Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważajmy zbierając grzyby. Nie trudno się zgubić

Facebook Twitter

Sezon grzybowy w pełni, w tym roku, jak mówią zainteresowani, jest wyjątkowo udany. Niestety niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Mamy Kilka rad dla wybierających się po leśne skarby.

Starajmy nie wybierać się do lasu w pojedynkę. Jeśli jednak tak się zdarzy, nasi bliscy powinni wiedzieć, gdzie się znajdujemy. Podajmy im też przybliżony czas powrotu. Jeśli wybieramy się w towarzystwie, nie oddalajmy się od niego. Pozostańmy w kontakcie wzrokowym. Kiedy rezygnujemy z grzybobrania, poinformujmy o tym osoby, z którymi jesteśmy.

Zapamiętujmy punkty odniesienia, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Zabierzmy ze sobą naładowany telefon oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne. Elementy odblaskowe czy jasny strój mogą okazać się pomocne w razie poszukiwań. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie.

Początek jesieni to czas, kiedy w nocy temperatura jest niska i może być wtedy zagrożone nasze życie lub zdrowie. I na koniec, jeśli zabłądzimy, wezwijmy pomoc. Kiedy odnajdziemy drogę do domu, niezwłocznie powiadommy ratowników, że już jej nie potrzebujemy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023