Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Uwielbiam tańczyć i mogłabym to robić cały czas”. Nastolatka z pasją Amelia Otremba w Radiu 90 [WIDEO]

Facebook Twitter

Za nami kolejne spotkanie w cyklu rozmowy na żywo. Poznajcie Amelię i jej mamę Dominikę, które odwiedziły redakcję Radia 90. Rozmawialiśmy o tańcu, przyjaźni oraz uczestnictwie w popularnym programie telewizyjnym i wyjeździe do Francji na Eurowizję Junior. Padły też pytania od naszych słuchaczy i internautów.

Amelia Otremba jest Mistrzynią Polski 2021 Solo Balet, Balet Repertuar, Solo Jazz, Show Dance oraz II Wicemistrzynią Modern Solo. Zdobyła także Mistrzostwo Polski w duecie Jazz Dance oraz Show Dance. Dodatkowo wywalczyła II Wicemistrzostwo Świata w Balet Solo i Jazz Dance oraz Wicemistrzostwo w Balet Repertuar. Amelia jest podopieczną Studio Tańca VIVERO z Rybnika. Jest finalistką najnowszej edycji You Can Dance, tańczyła podczas Eurowizji Junior u boku Sary James. Oprócz tego to bardzo dobra uczennica i pogodna nastolatka!

fot.instagram.com/ameliaotremba/

Radio 90: Wiele osób śledzi twoja taneczną karierę i to jak w tej pasji się odnajdujesz. Odbierasz sporo wyrazów zainteresowania na co dzień?
Amelia Otremba: Tak, mam dużo fanpage, dużo osób poświęca swój czas na robienie filmików z moim udziałem. Bardzo dużo osób docenia to co się działo w You Can Dance i to co robię na co dzień czyli taniec. Dostałam bardzo dużo wsparcia np. podczas Eurowizji, czy gdy na moje konto wpadały jakieś dobre wyniki, wiec dużo osób mnie wspiera. 
Radio 90: Jak łączysz naukę z wyjazdami, czy łatwo pogodzić te obowiązki?

Amelia Otremba: Na pewno jest to ciężkie, ale tancerze mają bardzo dużo samodyscypliny i ja też ją mam przez co sobie radzę, ale jest to jednak dość ciężki proces. Bardzo ważne jest tutaj wsparcie rodziców, bez których ten sukces nie był by łatwy do osiągnięcia.

https://www.instagram.com/ameliaotremba/

Radio 90: Wspieracie córkę, jeździcie z nią wszędzie i pomagacie w tych treningach?

Dominika: Tak, oczywiście, zarówno ja jak i mąż staramy się być zawsze obok. Myślę, że nasze wsparcie i motywowanie Amelii i pomaganie w wielu konkursach jest. Gdzieś już powoli Amelia nie chce żebyśmy byli na konkursach, bo jest to związane ze stresem. Bo za każdym razem wiemy, że wygra i taką mamy nadzieję, to zawsze się boimy, bo w konkursach bierze udział mnóstwo fantastycznych tancerzy, więc na konkursach raczej nie, ale ostatnie pół roku spędziłam z Amelią, bo mogłam to zawodowo pogodzić, a tata dojeżdżał, był, dzwonił i zawsze czuwał. Myślę, że jako rodzice stoimy na wysokości zadania i pomagamy z przyjemnością

-informuje mama Amelii, Dominika.

Radio 90: Wróćmy do początków. Kiedy to wszystko się zaczęło? Ile miałaś lat kiedy przygoda z tańcem się rozpoczęła?

Amelia Otremba: Miałam około 3 lata, zaczęło się od podstawy baletu potem był jazz i modern jazz, od niedawna startuję w kategorii show dance i cały czas ćwiczę akrobatykę.

Radio 90: Czy masz czasem takie dni, że nie chce ci się trenować?

Amelia Otremba: Oczywiście, że są takie ciężkie dni, jednak to jest bardzo trudne żeby wszystko pogodzić, jest szkoła i szykuję się do egzaminu ósmoklasisty, przez co czasem mam mało motywacji do pójścia na trening i mało czasu, ale staram się chodzić na treningi, bo to jest ważne żeby cały czas się szkolić i podnosić swój poziom

-potwierdza nasza rozmówczyni. Co ją motywuje w ciężkich chwilach?

Amelia Otremba: Ja się motywuje tym, że za chwilę są mistrzostwa i walczę, żeby obronić wszystkie tytuły, to jest mój cel. Robię to co kocham, uwielbiam tańczyć i mogłabym to robić cały czas.

Radio 90: Jakie emocje towarzyszą ci w tańcu?

Amelia Otremba: Przez taniec można wyrazić smutek, radość. Jak wchodzę na salę to te wszystkie emocje mogę z siebie wyrzucić.

Radio 90: Czy masz jeszcze jakieś pasje poza tańcem?

Amelia Otremba: Ja bardzo dużo czasu poświęcam na taniec, ciężko by było jeszcze znaleźć czas na inną pasję.

Radio 90: Czy udział w YCD to było trudne wyzwanie?

Amelia Otremba: To była niesamowita przygoda, ale wiązała się też z tym, że cały czas był ogromny stres, sporo presji. Było ciężko, były to codzienne kilkugodzinne treningi, ale to naprawdę niesamowita przygoda i bardzo się cieszę, że miałam okazje w takim show brać udział. Pierwsza solówka wymagała bardzo dużo zaangażowania, trzeba było się dobrze przygotować. Wszystkie solówki, które wykonywałam w programie robiłam kilka miesięcy przed z panią Patrycją, moją trenerką i potem pozostało już tylko przypomnienie sobie tych solówek w Warszawie.

fot.instagram.com/ameliaotremba/

Na koniec kilka słów do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tańcem:

Amelia Otremba: Nie traćcie motywacji, bo elementy które są na samym początku wymagają bardzo dużo cierpliwości, dlatego nie poddawajcie się i walczcie o swoje!

Śledźcie nasz fanpage na Facebooku oraz portal internetowy, za niedługo zapowiemy kolejnego gościa do rozmowy na żywo.

Cały wywiad z Amelią Otremba:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024