Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwierzyła oszustom i straciła 500 złotych

Facebook Twitter

Oszuści znów atakują. Tym razem w Żorach pojawiły się osoby oferujące montaż odbiorników telewizji cyfrowej. Prawie 500 złotych straciła jedna z mieszkanek osiedla 700-lecia.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w całym kraju wprowadzony został system telewizji cyfrowej DVB-T, jednocześnie wyłączono sygnał analogowy. Ci, którzy mieli stare odbiorniki, musieli dokupić do nich dekodery, bądź wymienić telewizory na nowe. Choć minął już ponad rok od zmiany systemu nadawania telewizji, ten fakt nadal starają się wykorzystać oszuści.

Żorska policja odnotowała ostatnio kilka prób wyłudzenia pieniędzy, głównie od starszych osób. Dwóch oszustów zapukało między innymi do jednego z mieszkań na osiedlu 700-lecia. Podawali się za pracowników firmy „dostarczającej bezpłatną telewizję”. Za montaż dekodera zażądali blisko 500 złotych, udało im się nakłonić właścicielkę do podpisania umowy i wpłacenia pieniędzy. Później kontakt się urwał.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed tego typu próbami oszustw. Proszą, by w sprawie odbioru telewizji cyfrowej kontaktować się z zaufanymi sprzedawcami sprzętu RTV. Przypomnijmy, że jeżeli już mamy dekoder, bądź nowy telewizor, to za możliwość oglądania naziemnej telewizji cyfrowej nie trzeba dodatkowo płacić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj