Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwięzieni na kwarantannie. O problemach z sanepidem opowiada Basia z Połomi

Facebook Twitter

Historia Basi z Połomi i jej rodziny, czyli problemów z kwarantanną ciąg dalszy. Nasza słuchaczka informację o tym, że są objęci izolacją, odebrała z sanepidu 31 maja. Problem polega na tym, że inspektor w systemie zaznaczył, że na kwarantannie są od 28 maja.

fot.Mylene2401/ pixabay.com

Rozmawialiśmy z Basią z Połomi:

Z tego powodu straciliśmy możliwość darmowego wymazu w dwunastej dobie, bo po prostu źle nas poinformowano. Do dzisiaj nie mamy żadnych informacji kiedy, co i jak. Nikt nie jest w stanie nam pomóc. Jest tzw. spychologia: kopalnia zwala na sanepid, sanepid na MOPS, MOPS na gminę i tak wygląda sytuacja. Opadają nam ręce. Tego 31 maja wpisano nas z datą 28 maja, informując, że od 31 jest kwarantanna. No i liczyliśmy od tego dnia, posprawdzać sobie te wszystkie dni, żeby tego 12 dnia jechać do puntu pobrań pomimo kwarantanny na ten wymaz. Okazało się, że jak się dodzwoniliśmy do tego punktu pobrań, to jesteśmy już na kwarantannie 15 dzień- a chociaż biegaliśmy wszędzie po wsi, nie wiedząc nawet, że już jest wynik.

Do dziś nasi słuchacze nie wiedzą, kiedy przyjedzie do nich wymazobus, ich kwarantanna prawdopodobnie zostanie przedłużona, bo nikt z rodziny nie miał jeszcze zrobionych badań. Nie mogą dodzwonić się do wodzisławskiego sanepidu, ale o tym, że kontakt telefoniczny od jakiegoś czasu jest w zasadzie niemożliwy- wiecie z naszej anteny.

Z kolei dyrekcja stacji z Wodzisławia apeluje do mieszkańców, głównie górników, o zaprzestanie wykonywania setek, a nawet tysięcy połączeń, przez co blokowane są linie telefoniczne. Podobnie dzieje się ze skrzynkami e-mail, które są całkowite zapchane.

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim

Z uwagi na szczególne rozwiązania w walce z epidemią koronawirusa Dyrekcja PSSE w Wodzisławiu Śląskim apeluje o ograniczenie do absolutnie niezbędnego minimum osobistych wizyt w siedzibie PSSE.

Sprawy należy załatwiać telefonicznie, drogą elektroniczną w tym przez ePUAP
z wykorzystaniem profilu zaufanego.

e-mail: psse.wodzislawslaski@pis.gov.pl
sekretariat@psse.wodzislaw.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021