Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uwięzieni na kwarantannie. Udało się pomóc w Bluszczowie!

Facebook Twitter

Jest szansa, że Kamil z Bluszczowa będzie mógł pójść do szkoły i razem ze swoja klasą przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. W Radiu 90 mówiliśmy o problemie jego rodziny, która od blisko półtora miesiąca przebywa na kwarantannie.

Fot. Engin_Akyurt / pixabay.com

Jak wiele innych rodzin mieli problem z wykonaniem badań, z informacją o wynikach, z kolejnymi wymazami, zwłaszcza tym ostatnim, który potwierdziłby, że nie mają już koronawirusa. Po naszej interwencji przyjechał do nich wreszcie wymazobus. Mówi tata Kamila, Bogdan:

Po interwencji Radia, za co dziękuję bardzo, był u nas w środę wymazobus.

Radio 90: Komu pobrano wymazy?

Mi i synowi.

Radio 90: Czekacie na wyniki?

Czekamy na wyniki. Pani powiedziała, że prawdopodobnie będą dziś dzwonić z wynikami. Już jest pani z kopalni Marcel oddelegowana przez koordynatora, żeby trzymać naszą sprawę do końca. Pani z sanepidu mile zadzwoniła w środę, że przyjedzie wymazobus, ładnie wszystko po Waszej interwencji. Czekamy na wyniki, myślimy, że teraz będzie już dobrze.

Jest szansa by Kamil mógł zdawać egzamin ósmoklasisty ze swoją klasą, jeżeli oczywiście wyniki potwierdzą, że w rodzinie nie ma już koronawirusa

Porozmawialiśmy z dyrektorem szkoły. Gdyby nas wypuścili w niedzielę, bo pani z sanepidu mówiła nam, że kwarantanna nas obejmuje do 14 czerwca, jak wszystko będzie dobrze, to nas wypuszczą. Jak nas wypuszczą to syn pójdzie do egzaminów, uczy się, musi być dobrej myśli, że to się zakończy, że nas wypuszczą i będziemy już mogli zażyć tej wolności.

To jedna wielu waszych z historii w czasach pandemii. W Radiu 90 codziennie odbieramy telefony i maile od was z informacjami o problemach rodzin na kwarantannie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj