Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bez decyzji wywieziona do izolatorium w Kędzierzynie

Facebook Twitter

Kto powinien wystawić decyzję o skierowaniu osoby zakażonej COVID-19 do izolatorium? Do naszej redakcji zgłosiła się Sylwia, zatrudniona w KWK Jankowice. Rybniczanka ma problem z uzyskaniem zaświadczenia, że przebywała w izolacji, by usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy.

Fot. coyot / pixabay.com

Nasza słuchaczka w momencie, kiedy okazało się, że jest pozytywna, została zabrana przez karetkę do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. To było w nocy z 29 na 30 kwietnia. Z lecznicy trafiła do izolatorium, też w Kędzierzynie. Dlaczego poza województwo śląskie? Bo w tym czasie nie było miejsc w szpitalach w Raciborzu i Tychach. I tu zaczęły się problemy mieszkanki naszego regionu, która w izolatorium przebywała aż do 11 czerwca, do momentu uzyskania dwóch negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa. Problemy, bo od chwili, kiedy opuściła miejsce izolacji, nie otrzymała dokumentu potwierdzającego, że została tam skierowana.

Jak powiedziała:

odbija się od drzwi kolejnych instytucji.

Interweniowaliśmy w jej sprawie u Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Grzegorz Hudzik potwierdził, że zaświadczenie, najczęściej w formie L-4 wystawia miejsce, do którego dana osoba została skierowana, czyli np. szpital, jeżeli chory jest hospitalizowany, czy jak w tym przypadku izolatorium w Kędzierzynie-Koźlu. Izolatorium w Goczałkowicach takie dokumenty wydaje. Inspektorzy z Katowic będą interweniować w województwie opolskim.

Zobacz też nasz cykl: Uwięzieni na kwarantannie

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022