Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uzdolnieni uczniowie stworzyli latarkę dla niewidomych! Ich wynalazek zyskał ogromne uznanie

Facebook Twitter

Nagrodzona na targach w Norymberdze, stworzona po to, by pomagać osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Latarka dla niewidomych to kolejne urządzenie stworzone przez uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu.

Kolejne, które przyniosło im międzynarodowy sukces:

– mówi uczeń IV klasy, Tomasz Kropiwnicki. Za latarkę dla niewidomych młodzież z Jastrzębia została uhonorowana srebrnym medalem na Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze. Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 700 wynalazków z 40 krajów całego świata:

Brązowy medal na targach w Norymberdze zdobył jeszcze jeden wynalazek stworzony w jastrzębskim Zespole Szkół numer 6. To kontynuacja projektu „ESKONzO”, czyli „ESKONzO 2”:

– wyjaśnia uczeń IV klasy, Franciszek Kucharski. W Zespole Szkół numer 6 w Jastrzębiu urządzenia na potrzeby osób niepełnosprawnych są konstruowane od 2010 roku. Te gotowe i opatentowane trafiają do osób potrzebujących i pomagają im w codziennym życiu:

– dodaje Krzysztof Smyczek, wicedyrektor szkoły i zapewnia, że za jakiś czas dostępne dla niepełnosprawnych będą też najnowsze wynalazki:

Dodajmy, że projekt „ESKONzO 2” będzie teraz prezentowany na targach w Brukseli, gdzie również Polska ma swoje stanowisko.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj