Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

V edycja Turnieju Karate Kyokushin SARI CUP

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę (13.04.) w Żorach odbędzie się V edycja Turnieju Karate Kyokushin SARI CUP. W Hali Widowiskowo-Sportowej Mosir przy ul. Folwareckiej na trzech matach przez cała sobotę, będzie można śledzić zmagania karateków reprezentujących 33 kluby z Polski, Czech i Austrii.

Organizatorem SARI CUP są Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz Klub Karate Kyokushin Shogun Żory kierowane przez sensei Dariusza Kudyka. Turniej rozpocznie się o godz. 10:00 od konkurencji kata (układy formalne). O koło 12:00 rozpoczną się walki eliminacyjne w konkurencjach kumite: light kontakt dla najmłodszych zawodników, semi kontakt dla młodzieży i full kontakt dla seniorów.

Uroczyste otwarcie Turnieju planowane jest o godz. 13:00. Walki półfinałowe i finałowe potrwają do wieczora, zakończenie planowane jest o 17:00. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwać będzie 35 sędziów pod przewodnictwem Sędziego Głównego shihan Janusza Piórkowskiego. Karate kyokushin jest jednym z najtwardszych styli sztuk walki, walki w formule full kontakt (dla pełnoletnich) odbywają się bez ochraniaczy i rękawic na gołe pieści (kara-te).

Z kyokushin wywodzi się wiele światowych legend sportów walki – Nicholas Pettas, Glaube Feitosa, Fracisco Filho, Andy Hug, Semmy Schilt, Georges St-Pierre, czy też Marcin Prachnio z UFC, Paweł Biszczak z FEN i Mariusz Pudzianowski z KSW. Honorowy patronat nad SARI CUP 2019 objęli Prezydent Żor Waldemar Socha i Przewodniczący RM Żory Piotr Kosztyła. Wstęp na hale dla widzów jest bezpłatny.

Więcej informacji: TUTAJ i TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj