Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

VI Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem

Facebook Twitter

Już 27 listopada odbędzie się VI Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem. 1 października ruszyły zapisy do części konkursowej. Czas wysłania formularza zgłoszeniowego do części konkursowej mija 31 października.

Festiwal będzie składał się z dwóch części (wykładowej i konkursowej) oraz z konkursowej tematycznej wystawy fotograficznej.

Część wykładowa:

  • Gośćmi specjalnymi festiwalu są : Dagmara, Dobrawa i Leszek Jureccy – Rodzina, która po prostu kocha podróże. Nie boi się nowych wyzwań, więc ich podróżnicze pomysły ogranicza jedynie wyobraźnia. Kiedy tylko jest to możliwe, stara się  schodzić z utartych szlaków i poznawać świat na własnych zasadach. Ciężko jest im dłużej usiedzieć w jednym miejscu, bo stale rozpiera ich energia.
  • Raja Ampat Kayaking Project 2019 – Założeniem projektu była eksploracja kajakami modułowymi, należącego do Indonezji, archipelagu Raja Ampat składającego się z ponad 1500 różnych wysp rozlokowanych przy północno-zachodnim wybrzeżu Papui Zachodniej. Plan wyprawy zakładał przepłynięcie kajakami około 450 km pomiędzy wyspami archipelagu. Podczas realizacji projektu w jak najmniejszym stopniu korzystano, z i tak bardzo słabo rozwiniętej w tym rejonie, infrastruktury turystycznej, a skupiono się  na kontakcie z dziewiczą naturą obszaru wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz grupami etnicznymi zamieszkującymi niektóre z wysp archipelagu. Cały niezbędny ekwipunek kempingowy transportowali ze sobą, co jakiś czas uzupełniając zapasy na zamieszkałych wyspach. Dużym wyzwaniem organizacyjnym była sama podróż lotnicza z dwoma kajakami modułowymi z Polski do Indonezji (na trasie: Warszawa – Stambuł – Jakarta – Makasar – Sorong).

Część konkursowa :

  • Slajdy podróżnicze przedstawione metodą PechaKucha 20×20 – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania – skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu.Wymyślona
    przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych przez nich w Tokio. Pierwotnie przeznaczona do prezentowania projektów z dziedzin kreatywnych, np. sztuki, mody, architektury. Nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy)
  • Film z Podróży
  • Zdjęcie z podróży (tematyka – ,,przyjaciel”)

F

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021