Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

VII Interdyscyplinarny Obóz „Pozytywka 2019″

Facebook Twitter

W dniach 29.06-11.07 odbył się VII interdyscyplinarny obóz Pozytywka, którego organizatorami była Strefa WzW, wolnych z wyboru oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku. Finansowo wyjazd dzieci wsparło Miasto Rybnik w ramach projektu „Pozytywka 2019”. 

W tym roku uczestnicy obozu twórczo i aktywnie wypoczywali w Rabce, w sąsiedztwie malowniczej doliny rzeki Raby. Pierwszy raz na Pozytywce w drodze demokratycznego głosowania wybrano radę obozową, rozstrzygająca wszelkie ważne dla obozowiczów kwestie. Każdy dzień obozowego życia był pełen nowych wrażeń i emocji. W pierwszym tygodniu uczestnicy m.in. bawili się w parku rozrywki Rabkoland, płynęli w pontonach Dunajcem, weszli żółtym – najtrudniejszym – szlakiem na Luboń Wielki (1022 m.n.p.m.).

W drugim tygodniu natomiast odwiedzili Zakopane, termy Gorący Potok, zbudowali Wioskę Indiańską, a także uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez p. Artura Sarnę. Najwięcej adrenaliny dostarczył dzieciom Extreme Day, w którym miały do pokonania leśny tor przeszkód. Oprócz wyjść i wycieczek codziennie odbywały się warsztaty plastyczne, taneczne lub muzyczne. Zorganizowano dzień wody zwieńczony bitwą na balony wodne, święto kolorów, wieczór talentów i wiele działań drużynowych, które jeszcze bardziej zintegrowały grupę.

23 września planowane jest podsumowanie obozu, które odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury. Zaprezentowane wówczas będą prace plastyczne wykonane w czasie obozu, układy taneczne oraz zaśpiewany będzie tegoroczny hymn obozowy. Wyświetlony będzie również film dokumentujący pobyt dzieci w Rabce Zdrój.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022