Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Viva il canto, Cieszyn 2018

Facebook Twitter

Msza Polska według ks. Twardowskiego, „Wesele Figara” w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie, a na finał – Koncert Galowy „Muzyka Cieszy(n)” z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej to wydarzenia muzyczne w ramach 27-mej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej "Viva il canto".

fot. parafia.cieszyn.org.pl

Impreza już od czwartku (27.09) w Cieszynie. Inauguracja o 19.30 w Kościele Jezusowym, w kolejne dni koncerty w Teatrze im. Adama Mickiewicza. '”Viva il Canto” potrwa do soboty (29.09).

MSZA POLSKA WEDŁUG KS. TWARDOWSKIEGO
Koncert realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Kościół Jezusowy w Cieszynie, czwartek 27 września 2018r., godz. 19.30.

Wykonawcy: Sądecka Orkiestra Kameralna, sekstet wokalny proMODERN w składzie: Joanna Lalek – sopran, Ewa Puchalska – sopran, Ewelina Rzezińska – mezzosopran, Andrzej Marusiak – tenor, Krzysztof Chalimoniuk – baryton, Piotr Pieron – bas oraz: Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Leszek Mieczkowski – dyrygent, [Krzysztof Kolberger] – głos narratora (nagrany w roku 1998)

„Msza Polska” to zręczne połączenie muzyki klasycznej i poezji śpiewanej. W treści i gatunku nawiązuje do spuścizny mszy koncertowej, ale nie jest to forma użytkowa – wielokrotnie teksty poezji zastępują kluczowe teksty liturgiczne używane podczas mszy katolickiej. Tak jest na przykład w Credo, gdzie tekst wyznania wiary został w całości zastąpiony najważniejszym bodaj wierszem księdza Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi”. Wszystkie te zabiegi konstrukcyjne i koncepcyjne były konsultowane przez Hadriana Filipa Tabęckiego z księdzem Twardowskim na etapie tworzenia, jak i po premierze.

WOLFGANG AMADEUSZ MOZART, WESELE FIGARA
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, piątek 28 września 2018r., godz. 18.00.

Wykonawcy: artyści Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie
Orkiestra, Chór i Soliści Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie przedstawiają Państwu cieszącą się niezwykłą popularnością operę komiczną Mozarta – Wesele Figara. Dzieło, które od ponad dwustu lat jest obecne w repertuarze teatrów operowych całego świata, zachwyca doskonałością formy i lekkością muzycznych przebiegów.

KONCERT GALOWY MUZYKA CIESZY(N)
Koncert realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, sobota 29 września 2018r., godz. 18.00.

Wykonawcy: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, soliści : Natalia Zabrzeska – sopran, Roksana Wardenga – mezzosopran, Rafał Bartmiński – tenor, Wacław Wacławiak – baryton, Grzegorz Szostak – bas, dyrygent: mjr SG Leszek Mieczkowski
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i znakomici wokaliści wystąpią w koncercie galowym, w dwuczęściowym programie składającym się z przebojów polskiej muzyki operowej i popularnej oraz utworów klasycznych i rozrywkowych kompozytorów europejskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj