Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Viva La Musica w DK Chwałowice

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w sobotę (18.05.) na koncert najpiękniejszych arii z okazji Dnia Matki. Na scenie wystąpią absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Bilety 15 zł i 20 zł.

Wystąpią:

  • Natalia Mańka – sopran
  • Stanisław Duda – baryton
  • Mirella Malorny – fortepian

Na Koncert złożą się przebojowe, rozśpiewane, skrzące humorem, znane, łatwo wpadające w ucho utwory, które stanowić będą świetną zabawę dla szerokiego grona publiczności. Całość utrzymana w lekkiej, pełnej wdzięku i radości, konwencji. Utwory wokalne przeplatane będą ciekawostkami o okolicznościach ich powstania oraz zabawnymi anegdotami na temat samych kompozytorów, jak np. powszechnie cytowaną anegdotę, jak to Franciszek Lehar, przez nieporozumienie wymyślił tytuł swojego wiekopomnego dzieła jakim jest operetka „Wesoła wdówka”.

W programie usłyszymy min. arie solowe oraz duety z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georgesa Bizeta, Gioacchino Rossiniego. Artyści wykonają także arie solowe i duety z operetek Imre Kalmana: „Księżniczka czardasza”, „Hrabina Marica”. Nie zabraknie również słynnych arii i duetów z musicali: „Upiór w operze” Andrew Lloyd Webbera oraz z musicalu „Skrzypek na dachu”Jerry’ego Bocka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020