Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Viva Wiedeń, Viva Broadway

Facebook Twitter

Johann Kruk Show i Jego Goście to muzycy, którzy występują w strojach z epoki Mistrza Straussa. Koncert karnawałowy w sobotę (24.01.) w CKE w Czerwionce-Leszczynach o 18.00.

Zagra Orkiestra INSO Filharmonii Lwowskiej. W tym czterech solistów:

  • skrzypce solo – wirtuoz Johann Kruk. Eugene Kruk urodził się 27 maja 1980 roku w ukraińskim mieście Chmielnicko w rodzinie muzyków i pedagogów, gdzie pobierał w Szkole Muzycznej pierwsze nauki gry na skrzypcach. W 1994 był zwycięzcą ukraińskiego programu „Nowe Talenty Ukrainy.” W 1995 roku przeprowadził się do Lwowa, gdzie studiował w Specjalnej Szkole Talentów – Skrushelnytska. W 1997 wygrał konkurs Młodych Skrzypków im. M. Strihardzha i otrzymał nagrodę specjalną towarzystwa wagnerowskiego. W 1999 roku rozpoczął studia w Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej w klasie prof. Oresta Kohut. Od 2000 roku współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Europa w Magdeburgu (Niemcy). Od 2002 rok do 2010 roku był koncertmistrzem orkiestry K & K Philharmoniker – ukraińsko-austriackiej agencji Da Capo. W tym okresie artysta koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie, takich jak Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Alte Oper we Frankfurcie, Wiedniu Musikverrein, Stockholm Kontsert Haus., Nie tylko jako koncertmistrz, ale również jako solista. Kruk współpracuje z wieloma znanymi dyrygentami i orkiestrami: (Filharmonia Narodowa w Odessie, Orkiestrą Kameralną „Wirtuozi Lwowa”, Lwów National Opera Orchestra i inne.). Od roku 2010 jest koncertmistrzem orkiestry Filharmonii Lwowskiej „INSO”. Eugene Kruk do dzisiejszego dnia wykonał ponad 1000 koncertów. Kruk permanentnie koncertuje jako solista, wykonując koncerty skrzypcowe wielu kompozytorów. W swoim repertuarze posiada także program z muzyką J. Sraussa oraz program 8 Pór Roku, w którym wykonuje Cztery Pory Roku A. Vivaldiego i 4 Pory Roku A. Piazzolli.
  • trąbka solo – Mateusz Targowski, laureat wielu konkursów zarówno o randze ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Mateusz ma na swoim koncie dwie nagrane płyty. Młody muzyk koncertował min.: Węgry, Grecja, Słowacja, Czechy,Francja, Niemcy, Irlandia.
  • sopran/mezzosopran – Natalia Kukhar – solistka opery i filharmonii lwowskiej, studentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. W. Lysenki. Była członkiem Teatru Dramatycznego im. M. Staryckiego w mieście Chmielnicki. Bierze aktywny udział w działalności artystycznej. Jej osiągnięcia to: I miejsce w Krajowym Konkursie Ukraińskiego Śpiewu im. W Zaremby w Chmielnickim( Ukraina) W 2008 roku; I miejsce w Х Krajowym Młodzieżowym Wokalnym Konkursie w mieście Nizyn (Ukraina) w 2011 roku; I miejsce w Krajowym Konkursie Ukraińskiego Śpiewu im. W Zaremby w Chmielnickim (Ukraina) W 2011 roku. W 2012 roku wykonała solo utwór sopranowy „Magnificat” J.S. Bacha na scenie Lwowskiej Filharmonii Obwodowej przy akompaniamencie Lwowskiej Kameralnej Orkiestry „Akademia” pod dyrekcja Igora Pylatiuka – krajowego artysty ukraińskiego. W 2013 roku wśród 15 krajów reprezentowałа Ukrainę na Międzynarodowym Festiwalu „Folk karawana”, który odbył się w Rumunii, we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Repertuar Natalii zawiera: arie z oper ukraińskich i zagranicznych kompozytorów, utwory muzyki kameralnej, ukraińskie pieśni narodowe, klasykę światową i muzykę popularną.
  • tenor – Oskar Jasiński – solista filharmonii zabrzańskiej. Jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej wydziału wokalno-aktorskiego. Artysta jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów wokalnych. Permanentnie współpracuje jako solista z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj