Volley przegrywa z MKS-em II Będzin

Siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik bez punktów po ostatniej kolejce spotkań II ligi. Rybniczanie podejmowali we własnej hali drugi zespół MKS-u Będzin. Przegrali 1:3. Już pierwsza partia meczu należała do gości, którzy wygrali pewnie 25:15 w drugiej zwyciężyli do 22.

Gospodarze wygrali trzecią odsłonę meczu, ale na więcej tego dnia nie było ich stać, czwarty set znów padł łupem przyjezdnych i to oni zgarnęli komplet trzech punktów. Mówi trener Volleya Rybnik, Dawid Hołda:

Myślę, że początek pierwszego seta był kluczowy, kiedy niestety kilka złych wyborów na samym początku i to ustawiło dwa sety w naszym wykonaniu, gdzie kontynuowaliśmy niezbyt dobrą grę, jeśli chodzi o wybór opcji czy to rozegrania czy ataku, to skutkowało naszą skutecznością.

trener Dawid Hołda

Ten sezon jest trudny dla wszystkich drużyn

– dodaje trener Hołda:

Sezon jak sezon, każda z drużyn, która startuje w tych rozgrywkach myślę, że miała podobnie, bo więcej chyba niż 50%  każdy zespół miał przerwę z powodu koronawirusa. Na pewno każdy zespół miał przekładany mecz i ten sezon jest taki szarpany. My też mieliśmy pierwsze dwa miesiące bardzo szarpane, później trochę stabilizacji. Teraz odczuwamy skutki tego sezonu i gdzież tam czujemy jakieś delikatne zmęczenie. Za tydzień jedziemy do Namysłowa walczyć o punkty, żeby nam dały pewny środek tabeli.

Wyjazdowy mecz ze Startem Namysłów Volley rozegra w najbliższą sobotę (19.12.). Dodajmy, że w miniony weekend swoje spotkanie wygrali siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali AZS Politechnikę Opolską 3:1.Volley

Rybnik – MKS II Będzin 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 22:25)

AT Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Opolska 3:1 (20:25, 29:27, 25:17, 25:12)