Volley Rybnik – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:2 [FOTO,WIDEO]

Siatkarskie drugoligowe derby regionu dla Volleya Rybnik. W miniona sobotę (20.11.) rybniczanie podejmowali we własnej hali Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Zacięty mecz wygrali 3:2.

Zespoły na przemian wygrywały kolejne sety. Piąta partia długo toczyła się pod dyktando jastrzębian, w końcówce prowadzili 14:12 ale ostatecznie przegrali 14:16. Volley dopisał do swojego konta 2 punkty, akademicy jeden.

Z wygranej zadowolony był trener zespołu z Rybnika, co ciekawe na co dzień pracujący także z młodszymi grupami Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dawid Hołda:

Od 2007 roku pracuję w Jastrzębiu 14 sezon, także trochę czasu minęło. W tym roku pierwszy raz w Rybniku. Pierwszy set łatwo wygrany, dobrze taktycznie zagraliśmy, tak jak sobie założyliśmy. Niestety zrobiliśmy delikatny przestój w drugim secie, nie do końca cały czas byliśmy zdeterminowani, nad tym cały czas pracujemy. Gorąco już było, bo przegrywaliśmy, ale nasz kapitan wziął piłkę w swoje ręce i zakończył ten mecz. Cieszę się, że wygraliśmy, co prawda założyliśmy sobie, że  walczymy o 3 punkty, nie udało się tego celu zrealizować, ale dwa wzięliśmy i mamy je na swoim koncie.

trener Dawid Hołda

Cały czas zdobywamy doświadczenie

– mówił po meczu trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dariusz Luks:

Dla mnie to był kolejny mecz, gdzie zawodnicy mogą sprawdzić się z dobrym przeciwnikiem. Nasza młodzież może się ogrywać, jak widać na razie nie idzie nam to najlepiej. Zaczęliśmy może trochę źle, dużo błędów, później trochę uspokoiliśmy nerwy i zaczęliśmy trochę lepiej grać, trochę lepiej w obronie, lepiej w zagrywce i wystarczyło to, żeby zdobyć punkt.

Dariusz Luks

Dariusz Luks przez kilka sezonów był także szkoleniowcem Volleya Rybnik. Jak mówi, z niepokojem obserwuje sytuacje w mieście i zapowiedzi władz Rybnika o braku finansowania dla sportu w przyszłym roku:

Każde miasto rządzi się swoimi prawami, my akurat z panią prezydent Hetman mamy bardzo dobre relacje, ona wspiera i akademię i sport w jastrzębiu. Życzę naszym przyjaciołom z Rybnika, prezesom i całemu klubowi, zawodnikom, sztabowi, całej braci siatkarskiej i sportowej, żeby po prostu się dogadać i żeby ci, którzy rządzą czyli prezydenci czy panowie radni zastanowili się jeszcze nad tym raz na spokojnie, pomogli temu sportowi w Rybniku. Myślę, że w zdrowym ciele zdrowy duch i kiedyś Ci wszyscy chłopcy oddają to dla miasta Rybnika i całego naszego tutaj środowiska i regionu.

Dodajmy, że po sobotniej wygranej Volley Rybnik zajmuje 6 miejsce w tabeli grupy 5 II ligi, jastrzębianie są na ósmym miejscu ale mają na koncie dwa spotkanie rozegrane mniej. W środę (25.11.) rybniczanie rozegrają zaległy mecz przeciwko drużynie z Miasteczka Śląskiego.

Volley Rybnik – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:2 (25:15, 21:25, 25:21, 22:25 i 16:14).